Poprawny montaż pokrowców samochodowych

W naszej branży akcesoriów samochodowych działamy już ponad 20 lat. Przez ten okres wielokrotnie słyszeliśmy opinie, że prawidłowe założenie pokrowców na większość typów aut nie jest zbyt prostym zadaniem do wykonania.

Wiemy, że poprawny montaż pokrowców samochodowych szytych na miarę jest możliwy. W związku z tym, firma Altair oferuje klientom profesjonalne usługi polegające na montażu pokrowców na wszystkie fotele samochodu wraz z zagłówkami oraz podłokietnikami. Dla wszystkich, którzy lubią samodzielne „majsterkowanie” polecamy lekturę niniejszego, krótkiego artykułu. Firma Altair oferuje również bezpłatne konsultacje i porady, każdy kto ma problem z założeniem, montażem pokrowców w swoim samochodzie może zadzwonić pod numer +48 601 092 380 lub napisać na adres altair.pokrowce@gmail.com. Nasi eksperci są zawsze do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Jednym z najczęstszych problemów przy zakładaniu pokrowców szytych na miarę na siedzenia samochodowe są tzw. plastiki. Większość ludzi meczy się, aby poprawnie wsunąć materiał pod elementy plastikowe swojego samochodu. W przypadku plastików, w które wkłada się zagłówki należy najpierw założyć pokrowiec, następnie wyciąć otwór o średnicy większej od otworu na szpilkę zagłówka, a mniejszy od całego plastiku, w który wchodzą szpilki zagłówka; w razie potrzeby naciąć „słoneczko”, aby zwiększyć otwór i wcisnąć materiał pod plastik. Podobnie „obrabiamy” pozostałe plastiki np. do kładzenia oparć tylnych – wyciąć mniejsze prostokąty i wcisnąć pod ramkę plastików. Dzięki temu wpasujemy materiał idealnie w plastiki.

Profesjonalnie założone pokrowce na siedzenia samochodowe
Prawidłowy montaż pokrowców wymaga niejednokrotnie wykręcenia foteli samochodowych

Na szczególną uwagę zasługuje montaż pokrowców na siedzisko przedniego fotela.

Kolejną przeszkodą może stać się nieraz demontaż w/w plastików (obudowujących siedzisko przedniego fotela). W niektórych typach aut (m.in. Audi, Volkswagen) jest to bardziej skomplikowane – w tych wypadkach stosujemy rozwiązanie, które nie wymaga wyczepiania tych plastików. Niektórzy próbują wykręcać, wyciągać lub podważać śrubokrętem elementy plastikowe. Można je jednak uszkodzić. Niejednokrotnie w celu poprawnego założenia pokrowców na przednie siedzisko konieczne jest wymontowanie foteli samochodowcach np. Seat Ibiza III, czy Seat Cordoba II – tylko wtedy zdemontujemy plastikową obudowę biegnącą dookoła siedziska, która „wrzyna” się w tapicerkę (ewentualnie proponujemy inne rozwiązanie po uzgodnieniu z klientem). Jedynie ta czynność pozwoli na to, aby materiał idealnie przylegał do siedzenia. Wówczas pokrowiec wygląda jak oryginalna tapicerka i nie przesuwa się w trakcie użytkowania.

W firmie Altair do każdego zakupionego pokrowca dołączamy instrukcję montażu – ogólną i szczegółową do danego modelu. Chociaż brzmi to przerażająco dla wielu, w większości aut wyjęcie wszystkich foteli nie jest trudne i zajmuje 20- 30 minut. Montaż pokrowców to kolejna godzina, czy dwie pracy w przypadku mniej skomplikowanych modeli. Natomiast w bardziej skomplikowanych przypadkach może ta czynność zajać nawet cztery-pięć godzin.

Profesjonalnie zamontowane pokrowce samochodowe
Nalezycie założone pokrowce samochodowe wygladajaą jak oryginalna tapierka

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z montażem pokrowców samochodowych, montażem lub demontażem siedzeń prosimy o kontakt. Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiedzą merytorycznie na Państwa pytania. Oferujemy również szczegółowe instrukcje montażu pokrowców do większości marek i modeli aut. Przedstawiają one najbardziej efektywne techniki montażu pokrowców na siedzeniach samochodowych.

Prawidłowo założone pokrowce samochodowe przez nasz zespół niczym nie różnią się od oryginalnej tapicerki oraz nie przesuwają się w trakcie jazdy. Pokrowce szyte na miarę w firmie Altair są synonimem najwyższej jakości co potwierdzają wielokrotnie nasi klienci.

Poprawny montaż pokrowców samochodowych